رفتن به محتوای اصلی
x

تاریخچه

دانشکده پیراپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اولین بار به دستور جناب آقای دکتر محمدرضا صبری رئیس دانشکده پزشکی در اواخر شهریور ماه ۱۳۹۳ با چهار گروه آموزشی، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی (تکنولوژی پرتوشناسی)، فوریت های پزشکی و هوشبری کار خود را بعنوان یکی از مراکز آموزشی زیر مجموعه دانشکده پزشکی شروع نمود.

مقاطع تحصیلی در این دانشکده، شامل دوره های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته می باشد. دانشجویان دوره های کارشناسی پیوسته در مهرماه هر سال بعد از قبولی در آزمون سراسری رشته علوم تجربی پذیرفته می شوند و دوره های ناپیوسته معمولاً در بهمن ماه هر سال بعد از پذیرفته شدن در آزمون کاردانی به کارشناسی مشغول به ادامه تحصیل خواهند شد.

لازم به توضیح است که؛ در رشته فوریت های پزشکی دانشجویان در مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شده و به تحصیل خواهند پرداخت و در آینده نزدیک دوره کارشناسی پیوسته نیز دائر خواهد گردید.

هر ساله در این دانشکده به طور میانگین ۱۲۰دانشجو در مقطع کارشناسی پیوسته، و ۱۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ناپیوسته و ۳۵ دانشجو در مقطع کاردانی فوریت های پزشکی از طریق آزمون سراسری مشغول به تحصیل خواهند شد و پیش بینی می شود که در آینده نزدیک رشته های جدیدتر و بیشتری به این دانشکده افزوده شود.

دانشجویان فارغ التحصیل این دانشکده می توانند جهت ادامه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مختلف در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و یا دانشگاه های دیگر شرکت نمایند.